Historie a založení

Dětské taneční studio ONDRÁŠEK vzniklo v září 2006 na základě jednání správní rady Folklorního sdružení JÁNOŠÍK a vedení VUS ONDRÁŠ. Je organizační jednotkou FOS JÁNOŠÍK. Jeho náplní je příprava budoucích tanečníků a muzikantů pro VUS ONDRÁŠ. Funguje na bázi amatérského tanečního tělesa a sdružuje děti se zájmem o tanec, zpěv a hudbu ve věku 5 - 18 let. 

Hlavním žánrem je lidový tanec, regionálně zaměřený zejména na Českou a Slovenskou republiku. Folklorní repertoár je rozšířen i o jiné taneční směry, tak aby členové Ondrášku získali nejen základní vzdělání z lidových tanců, ale poznali i jiné taneční techniky. Výuka je rozšířena o divadelní projev a základy pěveckých technik. Dětské taneční studio Ondrášek vychovává zejména univerzální tanečníky, schopné zatančit jakýkoliv taneční styl. Dle požadavků pořadatele vedení souboru sestaví program, tzv. šitý na míru. Délka vystoupení od 10 do 90 minut. Scénář programu může být pouze hudební (vystoupení cimbálové muziky) nebo hudebně- taneční, doplněný pěveckými čísly. 

Od roku 2013 program doprovází cimbálová muzika, kterou tvoří děti ve věku od 9 do 18 let. Podmínkou k přijetí je alespoň dvouletá zkušenost dítěte s nástrojem. Zkouší v úterý od 1630 do 1900 Komunitní centrum pro válečné veterány, Dobrovského 27c, Brno - Královo Pole. 

Taneční skupiny jsou rozdělené dle věku a nacvičují v baletním sále Štefánikova 53a, Brno - Královo Pole:

·         přípravka  – děti od 5 do 7 let    - v úterý od 17.30 do 19.00 hodin

·         I. ročník   – děti od 8 do 11 let   - ve středu od 17.00 do 19.00 hodin

·         II. ročník  – děti od 12 do 18 let - v pondělí od 16.00 do 19.00 hodin

Školné ve výši 800 Kč (přípravka), 1.000 Kč (I. ročník) a 1.200 Kč (II. ročník) na pololetí vybíráme v hotovosti na nácvicích v září a únoru následujícího roku. Cimbálová muzika je od placení školného osvobozena.

Nábory nových dětí do všech skupin bývají počátkem školního roku – nejpozději do 20. září. Podrobné informace o náboru zveřejňujeme již v průběhu letních prázdnin. V případě, že není naplněna kapacita ročníku, je možný nástup dítěte i v průběhu školního roku. O přijetí dítěte na základě dodatečného konkurzu rozhoduje vedení tanečního studia.

Fotky a videa ze života Ondrášku naleznete na FB - klikněte zde FACEBOOK 

 


 

Souborový pokřik, který děti vytvořily na celosouborovém soustředění v roce 2017

KDO ZPÍVÁ A TANCUJE? ONDRÁŠEK SE RADUJE.

KROK SUN KROK, KROK SUN KROK, DÁME PĚKNĚ RUCE V BOK.

PUBLIKUM SE ZVĚTŠUJE A TO VELKÁ RADOST JE.

HOP A HEJ, ONDRÁŠEK JE NEJ! ..... ON DRÁ ŠEK ..... ÓÓÓN DRÁŠEK

adresa:
Bulharská 2172/122
612 00 Brno
tel: +420 724 803 290
email: brno@fosjanosik.cz
ID datová schránka: tbvh447