Ondrášova valaška 2018

Částkou 16.600 korun přispěli návštěvníci II. ročníku přehlídky folklorních a uměleckých souborů Ondrášova valaška v rámci dvou benefičních koncertů na dva potřebné projekty. Společnost Elim Vsetín získala díky páteční benefici na provoz denního centra a noclehárny v Rožnově 5,6 tisíc korun, Valašské muzeum v přírodě pak v rámci sobotní benefice 11 tisíc na obnovu kostelíka sv. Anny. celý článek

 Ondrášova

Městský úřad informuje
Tisková zpráva č. 168/2018
ze dne 11. 6. 2018

Benefiční koncerty vynesly celkem 16.600 korun

Částkou 16.600 korun přispěli návštěvníci II. ročníku přehlídky folklorních a uměleckých souborů Ondrášova valaška v rámci dvou benefičních koncertů na dva potřebné projekty. Společnost Elim Vsetín získala díky páteční benefici na provoz denního centra a noclehárny v Rožnově 5,6 tisíc korun, Valašské muzeum v přírodě pak v rámci sobotní benefice 11 tisíc na obnovu kostelíka sv. Anny.

Druhý ročník přehlídky folklorních a uměleckých souborů Ondrášova valaška měl na programu také dva benefiční pořady. O první z nich se v pátek 8.6. postaral Vojenský umělecký soubor Ondráš a návštěvníci pořadu Náš svět přispěli na provoz rožnovského denního centra a noclehárny částkou 5,6 tisíc korun.

V sobotu 9.6. večer následoval druhý benefiční pořad, ve kterém se zcela zaplněnému amfiteátru v areálu Dřevěné městečko Valašského muzea v přírodě představil VUS Ondráš společně s Poddukelským uměleckým lidovým souborem PUĹS z Prešova. Tady se na obnovu kostela sv. Anny podařilo vybrat přesně 11 tisíc korun.

„Za uspořádání obou benefičních koncertů patří velké poděkování Ministerstvu obrany ČR a samozřejmě také jím zřízenému Vojenskému uměleckému souboru Ondráš. Jsem rád, že se ve spolupráci s Valašským muzeem přírodě podařilo zajistit vstup na obě benefice do muzea zdarma a tím pádem lidé přispěli na provoz denního centra a noclehárny i na obnovu památky umístěné v areálu muzea,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš.

A2_IDEOVY_plakat_VALASKA_2018
DL_program_O_valaska_2017
DL_program_O_valaska_2018

adresa:
Obřanská 646/13
Maloměřice, 614 00 Brno
tel: +420 724 803 290
email: brno@fosjanosik.cz
ID datová schránka: tbvh447