2. Setkání.......... VSPT & VUSO 2017

Velmi úspěšně proběhl druhý ročník Setkání generací. Účinkovali bývalí členové VSPT Jánošík a VUS Ondráš, Panorama Band, CM VUS Ondráš a další. celý článek

V pořadí druhé Setkání generací VSPT JÁNOŠÍK a VUS ONDRÁŠ se uskutečnilo 1. 4. 2017 od 19.30 v Kulturním centru Semilasso v Brně. Po úspěšném prvním ročníku se tuto akci opět rozhodlo uspořádat Folklorní sdružení JÁNOŠÍK Brno za podpory MČ Brno-Královo Pole.

Tento večer se sešly nejen generace bývalých a také současných členů souboru JÁNOŠÍK, později ONDRÁŠ, ale i jeho přátelé, příznivci a milovníci hudby, tance a zpěvu. Na samém začátku návštěvníky uvítala paní Karin Karasová, starostka MČ Brno-Královo Pole, která přijala nad celou akcí záštitu, dále Vladimír Focko, zástupce Folklorního sdružení JÁNOŠÍK Brno, Lukáš Bednařík, hudební režisér VUS ONDRÁŠ a za bývalé členy Pavol Jurina. Celý večer pak slovem provázel Martin Rezek. K tanci a poslechu hrála na hlavním sále cimbálová muzika VUS ONDRÁŠ s primášem Jaromírem Kučerou a Panorama Band s kapelníkem Tomášem Hruškou, v suterénu restaurace Duo GraŽ. Speciálně pro tuto příležitost se poskládalo několik tanečníků různých generací a z různých regionů, kteří si připravili pro zpestření programu několik čísel – Goralské zpěvy, Fogáši, Odzemky a Verbuňky. Připravena byla pro návštěvníky také malá výstava v podobě kronik souboru a promítání archivních filmů. Důležitým bodem programu bylo také společné focení, kde se sešlo na 150 bývalých i současných členů souboru.

Třetí setkání organizátoři plánují uspořádat nejdříve za dva roky.

Zhodnocení a pozdravy od účinkujících na 2. Setkání generací v roce 2017

Jožka Dvorščák:

Nádherné,krásne....SÚPER....smekam ŠARIŠSKY Klobúk....Čenda a všetkým čo sa na tom podielali.....ĎAKUJEM... AHOJ...neda mi ešte povedať že súhlasím s Čendou že očakával viac Moravakov,BRNO aj som si myslel že nás prevalcujú počtom.....som RÁD že sa podarilo podujatie a že náša spolupráca pokračuje a že taký SÚPER PROFI Súbor ako je ONDRÁŠ prijal pozvanie a vystúpi na východe SLOVENSKA.... ŠARIŠA v KAPUŠANOCH pri PREŠOVE....anfičku 24.6.2017 na FOLKLÓRNYCH KAPUŠIANSKYCH DNI ktorých som spoluzakladeteĺom a uvidíme sa... cely FS KAPUŠANČAN sa teší na Vás, ešte ráz VŠETKYM ĎAKUJEM! TRIMCEŠE........Jozef

Roman Navrátil  Ahoj Čendo, i já chci touto cestou poděkovat vše klukům a holkám, ať již tanečníkům, muzikantům, zpěvákům konferenciérům, současným i bývalým. Vidět takovou hromadu úsměvů se nevidí každý den. Navíc jsem se ujistil, že i když jsme ze souboru pěknou řádku let, naše přátelství se nepřetrhalo, ba naopak si dovolím tvrdit, že posílilo. 

Ano slyšel jsem několik názorů, že někdo byl třeba sám z ročníku přítomen. Což ovšem není můj případ. Z mého ročníku 5 kluků a z "mladých"  8 a ještě holky nepočítaně. A co je nejvíce pozitivní, díky této akci jsme našli nové přátele, kluky a holky, se kterýma jsme se míjeli v souboru a dnes jsou z nás přátelé si dovolím tvrdit. Kluci, kteří účinkovali mi jistě potvrdí, že tolik srandy v šatně se jen tak nevidí. To špičkování, vzpomínek a hlavně, kdyby jsi viděl tu přípravu, co vše jsme měli pod krojem, různé obvazy, pásy, ortézy. Divím se, že ještě držíme pohromadě. Ale pro Tebe a soubor všechno Čendo, kdyby nás tam měli na plac donést.

A v neposlední řadě Ti chci osobně poděkovat, nevím, jestli jsi to při vodce pochopil úplně do důsledků. Díky setkání generací a jejím již předchozím plánování a korespondenci na různých sítích jsem našel partnerku. Na stará kolena. Asi bych nikdy ani ve snu netušil, že potkám ženu, se kterou jsme působili v souboru, minuli se o pár měsíců, de facto se neznali a dnes již několik týdnů tvoříme pár. Ta žena je Iva Libosvárová. Takže i takto tento fenomén funguje. 

Takže pánové, bylo mi ctí, věřím, že se brzy někde na place zase sejdeme, bylo mi neskutečně krásně, užil jsem si to a můžu tvrdit, že díky Vám všem profikům jsem se tak hecnul (myslím, že všichni), že srdce mi skáče od radosti ještě dnes.

Přeji krásné dny pánové, brzy snad někde společně nebo i jednotlivě a Čendo a Ondráši, jedno velké děkuji, že jsem mohl být střepinkou v tomto obrovském soukolí. Děkuji.......... Váš Roman Navrátil  

Borek Papp

Ahoj Čendo, ahojte kluci, Roman se docela rozepsal, ale se vším souhlasím! Jánošíci a Ondrášovci se krásně propojili a nás to ještě vybičovalo navíc k výkonu před kamarády. Myslím, že to bylo ale dramaturgicky docela riskantní dát náš výstup až na půlnoc, ale snad jsme to ustáli J (doslova). Velice rád jsem všechny viděl a už teď se těším na další akci, klidně i za rok. Stejně to nějak rychle uteklo a mám pocit, že jsme nestihli ani všechno probrat. Velký dík Čendovi a celému týmu organizátorů!  Hezký den, Borek

Petr Vozár

Velký dík i za mne. Bylo krásné se po tak dlouhé době potkat s kamarády, které jsem neviděl víc jak 20 let a to dokonce ještě i v rámci programu. Jsem rád, že mohu být součástí tak skvělého kolektivu lidí, jakým Jánošík i Ondráš je a těším se už teď na příští sraz.

Ještě jednou díky všem organizátorům.  Petr Vozár

adresa:
Bulharská 2172/122
612 00 Brno
tel: +420 724 803 290
email: brno@fosjanosik.cz
ID datová schránka: tbvh447